Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

2019 r. przyniesie zmiany w systemie podatkowym. To dobra wiadomość dla przedsiębiorców nad Wisłą?

2019 r. przyniesie zmiany w systemie podatkowym. To dobra wiadomość dla przedsiębiorców nad Wisłą?

Newsy

Nowy rok przywita polskich obywateli szeregiem zmian w systemie podatkowym. Przedsiębiorcy nad Wisłą patrzą na nie jednak sceptycznie, ponieważ mimo kilku ułatwień, od nowego roku można się też spodziewać kolejnych barier dla biznesu.

Nie da się ukryć, że cieniem na poczynaniach obecnego rządu kładzie się wprowadzenie daniny solidarnościowej. Stojący na czele gabinetu Mateusz Morawiecki, odmieniający przez wszystkie przypadki „dobrą zmianę” i wychwalający rosnący w Polsce dobrobyt, nie potrafił wygospodarować pieniędzy dla dorosłych niepełnosprawnych i ich opiekunów bez ponownego sięgnięcia do kieszeni obywateli. Przypomnijmy bowiem, że na daninę solidarnościową złożą się od początku 2019 r. podatnicy, których roczny dochód przekroczy 1 mln zł.

Oczywiście, nie wszystkie zmiany w podatkach na 2019 r. są dla przedsiębiorców niekorzystne. Od 2019 r. mikro- i mali przedsiębiorcy, którzy nie osiągają rocznie przychodów wyższych niż 1,2 mln euro, zapłacą CIT w wysokości zaledwie 9 proc.

Więcej o zmianach w podatkach na 2019 r. przeczytasz na MamBiznes.news

Facebooktwitterlinkedin
Summary
Review Date
Reviewed Item
https://mambiznes.news/firma-w-polsce/zmiany-w-podatkach-na-2019-r-czy-ulatwia-polskim-przedsiebiorcom-prowadzenie-dzialalnosci-gospodarczej/
Author Rating
51star1star1star1star1star
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Czym jest spółka Free Zone w Emiratach Arabskich?
  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych operacji. Okazuje, że spółki typu Free Zone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jedno z lepszych rozwiązań do rozpoczęcia tego typu działalności. (więcej…)

  Ustabilizowany biznes często szuka możliwości ekspansji i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Coraz częściej okazuje się, że właściwym krokiem jest utworzenie spółki offshore do prowadzenia określonych...

  Czytaj dalej
 • „Tam, gdzie podatków nie ma”. Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore
  "Tam, gdzie podatków nie ma". Polscy przedsiębiorcy już wiedzą jakie korzyści daje offshore

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego obrazu rzeczywistości wyłania się ważna nauka dla polskich przedsiębiorców. Państwo, które pobiera wysokie podatki, w sytuacji kryzysu gwarantuje firmom niewiele więcej niż państwo, które nie zbiera danin. Ratując aktywna właściciele firm przenoszą się więc “tam, gdzie podatków nie ma” i wybierają offshore. (więcej…)

  Sytuacja wywołana globalnym zamrożeniem gospodarki spowodowanym pandemią, przewartościowuje właśnie rynek. Poza oczywistym faktem, że jedne biznesy po prostu znikną, a inne się pojawiają, z obecnego...

  Czytaj dalej
 • Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze informacje, z którymi powinni zapoznać się dyrektorzy oraz kadra zarządzająca firm - w tym brytyjskich spółek LTD, które chcą nadal otrzymywać pomoc w ramach Job Retention Scheme lub o taką pomoc się ubiegać. (więcej…)

  Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze

DO GÓRY

testowo