Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Życie jak w Madrycie prezesa ZUS czyli jak Zbigniew Derdziuk zwiedza świat za pieniądze podatników.

Życie jak w Madrycie prezesa ZUS czyli jak Zbigniew Derdziuk zwiedza świat za pieniądze podatników.

Polskie piekiełko
Życie jak w Madrycie prezesa ZUS czyli jak Zbigniew Derdziuk zwiedza świat za pieniądze podatników.
4 (80%) 2 oceniających

Z dziennikarskiego obowiązku sprecyzujmy: prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych życie prowadzi, jeśli nie w Madrycie, to na pewno w Montevideo, Abu Dhabi czy Petersburgu. Tak bowiem przedstawia się marszruta jego „podróży służbowych” , a życie cudzysłowu nie jest w tym miejscu wcale przypadkowe czy nieuzasadnione. Derdziuk odbył bowiem w ciągu ostatnich dwóch lat urzędowania aż 26 wyjazdów zagranicznych, których koszty przekroczyły 453 tysiące złotych.

Co wygenerowało tak wysokie sumy? Jak już wspomnieliśmy, podróże prezesa były dość odległe. Urugwaj czy Emiraty Arabskie to tylko początek listy – prezes bywał również w USA, Turcji czy Szwajcarii, czyli trasach na których nie kursują tanie linie lotnicze.

Sam Derdziuk utrzymuje, że wszystkie wyjazdy miały charakter służbowy oraz że każdy z nich jest w stanie udokumentować.

Przeciwnicy polityczni ciskają już gromy: jedni żądają ustąpienia Derdziuka z pełnionej funkcji, inni przygotowują cięte riposty. Rzecznik SLD, Dariusz Joński, zasugerował na przykład, że Derdziuk powinien się przekwalifikować na przewodnika turystycznego.

 

źródło:www.se.pl
Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze