Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

ZUS czy OFE? I tak nie dostaniesz emerytury!

ZUS czy OFE? I tak nie dostaniesz emerytury!

Firma w UK
ZUS czy OFE? I tak nie dostaniesz emerytury!
Oceń ten post

Ponad 2 biliony złotych. Tyle wynosi zadłużenie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dla porównania dziura budżetowa to dług wysokości niecałych 800 miliardów. Gdyby dzisiejsi 30 latkowie mieli gwarancje, że zadłużenie  będzie systematycznie maleć, być może otrzymali by od Państwa 600 – 800 zł miesięcznie. Niestety, deficyt wciąż rośnie.

Jak to możliwe, że przeciętny przedsiębiorca wpłaca co miesiąc do kasy ZUS 1090 zł, co daje rocznie kwotę ponad 12 000 zł, a przez 40 lat pracy blisko pół miliona złotych, a dowiaduje się, że wciąż zadłużony jest w ZUS na 57 000 zł?

Jakie są tego przyczyny? Brak możliwości gromadzenia pieniędzy, gdyż z bieżących wpłat wypłacane są emerytury, armia urzędników przeżerająca kilkadziesiąt procent wpłat. Złe zarządzanie kapitałem ludzkim, błędnie lokowane pieniądze i brak strategicznego myślenia, brak reformy KRUS, gigantyczne dopłaty do emerytur służb mundurowych i górników i wiele wiele innych. Bez względu na wszystko przeciętny 30 latek (nie mówiąc już starszym pokoleniu) swojej emerytury nie doczeka.

Zatem dlaczego korzystać z polskiego ZUS? Skoro Unia Europejska daje nam możliwość prowadzenia biznesu na terenie całej Europy? Dlaczego nie założyć własnej firmy poza granicami kraju. Tam gdzie szczególnie łatwo prowadzić interesy i tam składki ubezpieczeniowe nie są tak uciążliwe?

Wielka Brytania kusi przedsiębiorców składką ubezpieczeniową 2.75 funta tygodniowo i kwota wolną od podatku 50 000 zł. Malta daje możliwości biznesom na obracanie pieniędzmi bez szkodliwego udziału urzędników i strachu o niesłusznie naliczone podatki (o czym pisaliśmy w artykule Urząd Skarbowy niszczy kolejną firmę.

Przedsiębiorco! Obudź się, nikt lepiej nie zadba o Twoje pieniądze niż Ty sam!

Chcesz dowiedzieć się więcej o korzyściach z firmy w Anglii? Zamów darmową konsultację.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze