Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Brexit nie zniechęca przedsiębiorców – już 4 miliony firm w Wielkiej Brytanii

Brexit nie zniechęca przedsiębiorców - już 4 miliony firm w Wielkiej Brytanii

Firma w UK
Brexit nie zniechęca przedsiębiorców – już 4 miliony firm w Wielkiej Brytanii
5 (100%) 1 oceniający

W 2016 w Wielkiej Brytanii zostało zarejestrowanych blisko 700 tysięcy nowych podmiotów gospodarczych. Tym samym Wielka Brytania bije rekord w ilości zarejestrowanych firm, a ogólna liczba działalności gospodarczych przekroczyła 4 miliony.

Najnowsze dane z Companies House oraz Office of National Statistics potwierdzają, że liczba zarejestrowanych firm w Wielkiej Brytania przekroczyła w ostatnim czasie rekordowy poziom 4 milionów. Pod koniec lutego liczba ta wynosiła dokładnie 4 005 093 w całej Wielkiej Brytanii (przoduje Londyn z 1 082 600 zarejestrowanymi działalnościami, Szkocja  to dom dla 228 631 firm, kolejna to Walia z 106 636 przedsiębiorcami oraz Irlandia z 55 889 firmami). Kluczowym okazał się być rok 2016, w którym to działalność gospodarczą w Wielkiej Brytanii rozpoczęło aż 664 720 przedsiębiorców. Statystyki jasno pokazują, że nawet głośny w ostatnim czasie Brexit nie zniechęca do prowadzenia biznesu w Wielkiej Brytanii.

„Wskazane liczby potwierdzają trend, z jakim w ostatnich latach się spotykamy. Wielka Brytania, dzięki pozytywnej kulturze biznesowej to idealne miejsce zarówno dla dużych korporacji, jak i małych i średnich przedsiębiorstw. Te ostatnie głównie przyczyniają się zresztą do stałego wzrostu gospodarczego Wielkiej Brytanii. Znaczna część nowych biznesów to firmy otwierane przez obcokrajowców” – mówi Agnieszka Moryc, Dyrektor Zarządzająca Admiral Tax

5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH POWINIENEŚ ZAŁOŻYĆ SPÓŁKĘ W UK 

Wielka Brytania niezmiennie przyciąga przedsiębiorców.  Dzięki stabilnemu i przyjaznemu prawodawstwu zyskują obie strony – brytyjska gospodarka, dzięki stale rosnącym wpływom do budżetu państwa i przedsiębiorca, który dzięki niskim obciążeniom może swobodnie się rozwijać.   

„Jak na razie nie widać żadnego wpływu Brexitu na działania przedsiębiorców na Wyspach. Przeciwnie – trend jest zwyżkujący, bo choć na razie wszystko zostaje po staremu, to spodziewane są ze strony brytyjskiego rządu kroki, które pozwolą zachować Zjednoczonemu Królestwu status dynamicznej i przyjaznej gospodarki dla kapitału pochodzącego spoza UK. Wielka Brytania pozostaje jedną z atrakcyjniejszych jurysdykcji dla biznesu” – dodaje Moryc.

Wysoka kwota wolna od podatku, która z roku na rok wzrasta (od 6 kwietnia wyniesie aż 11 500 GBP), niskie stawki podatku VAT (na poziomie 5% i 20%), niskie pozapłacowe koszty pracownicze oraz pewna emerytura to tylko wybrane fakty kuszące przedsiębiorców z całego świata, w tym i z Polski.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze