Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

WIELKA BRYTANIA OBNIŻA PODATEK DOCHODOWY DLA SPÓŁEK

WIELKA BRYTANIA OBNIŻA PODATEK DOCHODOWY DLA SPÓŁEK

Firma w UK
WIELKA BRYTANIA OBNIŻA PODATEK DOCHODOWY DLA SPÓŁEK
5 (100%) 2 oceniających

Rząd Theresy May wychodzi naprzeciw brytyjskim przedsiębiorcom i obniża podatek dla osób prawnych, tzw. Corporation Tax, do poziomu 19%. Od roku 2015 stawka Corporation Tax wynosiła w Wielkiej Brytanii 20%.

Obniżka Corporation Tax dotyczy firm zarejestrowanych w Companies House w formie spółek, w tym m.in. najbardziej popularnej, spółki LTD. Osoby samozatrudnione (self-employed) nadal rozliczać się będą według progów podatkowych dla osób fizycznych, przy czym najwyższy z nich wynosi aż 45%.

CZY FIRMA W UK JEST DLA CIEBIE?

Brytyjski rząd realizuje w ten sposób swój plan, dzięki któremu chce uczynić Zjednoczone Królestwo jeszcze bardziej konkurencyjne dla przedsiębiorców – w tym firm przede wszystkim spoza Wielkiej Brytanii, o których dalszy napływ walczy brytyjski rząd w kontekście obaw związanych z Brexitem. Do roku 2020 podatek dochodowy od osób prawnych ma się obniżyć do 17%. Oznacza to, że Wielka Brytania będzie mogła pochwalić się najniższą stawką podatku dochodowego wśród krajów należących do grupy G20.

 

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze