Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Używasz bezprawnie adresu rejestracyjnego spółki w UK? Licz się z konsekwencjami

Używasz bezprawnie adresu rejestracyjnego spółki w UK? Licz się z konsekwencjami

Firma w UKOptymalizacja podatkowa
Używasz bezprawnie adresu rejestracyjnego spółki w UK? Licz się z konsekwencjami
Oceń ten post

Adres rejestracyjny jest w Wielkiej Brytanii niezbędny zarówno do założenia dowolnej spółki, jak i bieżącego jej funkcjonowania oraz płynnych kontaktów z urzędem rejestracyjnym. Jako, że spora część przedsiębiorstw używa go w sposób bezprawny, od kwietnia Companies House będzie mógł w łatwiejszy sposób usunąć ze swojej ewidencji nieautoryzowane adresy, a co więcej, zamknąć działającą w ten sposób spółkę czy pozwać ją do sądu.

Jak dokładnie wygląda procedura autoryzacji adresu rejestracyjnego? Czego spodziewać się mogą spółki bezprawnie z niego korzystające? Analizę tego zagadnienia, w którym znalazła się także wypowiedź jednego z naszych ekspertów, znajdziecie w Tygodniku Polish Express:

http://www.polishexpress.co.uk/uwaga-bezprawnie-uzywanie-adresu-rejestracyjnego-spolki-w-uk-grozi-powaznymi-konsekwencjami/

Warto także zapoznać się z najważniejszymi dla przedsiębiorców prowadzących firmę w UK datami:
http://www.polishexpress.co.uk/kalendarz-podatkowy-uk-najwazniejsze-daty-dla-pracujacych-w-wielkiej-brytanii/

Zapraszamy do lektury!

 

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze