Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Urząd Skarbowy niszczy kolejną firmę!

Urząd Skarbowy niszczy kolejną firmę!

Polskie piekiełko
Urząd Skarbowy niszczy kolejną firmę!
Oceń ten post

Za 100 mln zł prawo w Polsce zaczyna działać wstecz. Urzędy cofają swoje decyzje i blokują konta firmy, a Kierownik Urzędu Skarbowego zgarnia 2 mln zł premii.

Marcin Kołodziejczyk, to przedsiębiorca, który zaczął działalność na początku lat dziewięćdziesiątych. Doskonale wykorzystał następujące przemiany i w niecałe dziesięć lat stworzył jedną z największych firm turystycznych w kraju generującej kilkadziesiąt milionów złotych obrotu.

Biznes dział idealnie. Usługi turystyczne objęte stawką podatku VAT 7% plus duże koszty operacyjne umożliwiały ubieganie się firmie o comiesięczny zwrot nadpłaconego podatku. Firma Big Blue zgłaszała się po zwrot VAT, a Urząd Skarbowy grzecznie wypłacał należne pieniądze. Sielanka skończyła się kiedy firma przekroczyła 100 mln zł obrotu. Wtedy urzędnicy zaczęli kwestionować orzeczenia z poprzednich lat.

Firma Big Blue stanęła na skraju bankructwa kiedy po pierwsze odmówiono jej zwrotu należnego VAT’u, a dodatkowo naliczono kary za poprzednie lata i zażądano natychmiastowego zwrotu podatku. Nie pomogła fundamentalna zasada, że prawo nie działa wstecz, nie pomogła opinia prof. Witolda Modzelewskiego i giganta Deloitte.

Marcin Kołodziejczyk wraz ze wspólnikiem zaczęli przegrywać sprawy w sądzie. Zajęte konta, utrata płynności finansowej i finalnie bankructwo.

Do dziś Państwo mogło by zarobić na firmie Big Blue setki tysięcy złotych z uczciwie płaconych podatków. Jednak pokusili się na szybki skok na kasę wykańczając przy tym przedsiębiorców i odbierając prace wielu zatrudnionym osobom.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze