Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Spółka offshore w Wielkiej Brytanii

Spółka offshore w Wielkiej Brytanii

Firma w UK
Spółka offshore w Wielkiej Brytanii
Oceń ten post

Wielka Brytania zdecydowanie leży poza centrum offshore, ale polskiemu przedsiębiorcy daje niewątpliwie szereg możliwości jeśli chodzi o optymalne zarządzanie wydatkami firmy. Jedna z największych potęg gospodarczych świata stwarza najbardziej przyjazne środowisko do prowadzenia biznesu ze wszystkich państw Unii Europejskiej.

Na założenie firmy w Zjednoczonym Królestwie nie potrzeba wiele czasu. Spółkę można założyć w ciągu kilku godzin, wybierając z listy jedną z już zarejestrowanych firm. Minimum formalności i przejrzyste procedury to jednak nie jedyne zalety brytyjskiego systemu. Na Wyspy uciekają ze swoimi interesami przede wszyscy ci, którzy pragną zaoszczędzić na podatkach i ubezpieczeniu. Wielka Brytania daje przy tym możliwość budowania dobrego wizerunku marki, co bywa trudniejsze, jeśli decydujemy się na ulokowanie naszego biznesu w jednym z tradycyjnych rajów podatkowych, znajdującym się na czarnej liście.

Mimo że najprostszym typem przedsiębiorstwa na Wyspach jest tzw. self-employed, czyli samozatrudnienie, najczęściej zakładanymi formami działalności są w Wielkiej Brytanii spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (LTD). Dają one duże możliwości optymalizacji finansów firmy.

Podstawowy podatek dochodowy od osób prawnych w Wielkiej Brytanii waha się od 20 do 30 % w zależności od dochodów.

Aby otworzyć firmę na Wyspach wystarczy zdobyć brytyjski adres. Często wykorzystywane są do tego celu biura wirtualne z dedykowanym numerem telefonu. Anonimowość można zapewnić sobie korzystając z usług tzw. dyrektorów nominowanych oraz udziałowców nominowanych.

Każdego roku należy przedłużyć działalność, wymagane jest również złożenie corocznego sprawozdania podatkowego. Rok bilansowy spółki zaczyna się w dniu jej założenia. Firma może pełnić rolę holdingu, może również posiadać różnego rodzaju akcje, udziały, nieruchomości i majątki ruchome.

W Wielkiej Brytanii nie ma ograniczeń co do minimalnego kapitału założycielskiego spółki.Obowiązkowe jest prowadzenie księgowości firmy, a dla działalności obejmujących finanse, księgowość, zakłady, loterie oraz ubezpieczenia, wymagane jest zdobycie odpowiedniego zezwolenia na prowadzenie tego typu przedsiębiorstwa.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze