Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Spółka offshore w Singapurze

Spółka offshore w Singapurze

Inne Jurysdykcje
Spółka offshore w Singapurze
Oceń ten post

15-procentowa stawka podatkowa? A może jej redukcja do 0 %? Taka bajka jest możliwa w Singapurze. Spółki zakładane w tym miejscu raczej nie mają na co narzekać. Singapur, będący jednym z największych centrów biznesowych świata oraz liderem w dziedzinie technologii i infrastruktury, może okazać się świetną lokalizacją na rejestrację Twojej działalności.

Założenie spółki offshore w Singapurze jest polecane szczególnie dla firm związanych z handlem oraz holdingiem, choć atrakcyjne warunki podatkowe mogą przyciągnąć tam przedsiębiorcę działającego w niemal każdej branży.

Kuszące wydają się możliwości, jakie zagranicznym biznesmenom daje Singapur. Przede wszystkim zachęca możliwość obniżenia 17-procentowego podatku do 15 % w ramach kampanii International Headquarters Award (IHQ). Innym projektem jest Global Trader Programme, skierowany do firm zajmujących się handlem regionalnym i międzynarodowym o obrocie powyżej 100 mln dolarów. Dla tych, którzy z takimi gigantami mierzyć się nie chcą, interesujący może wydać się program Rady Rozwoju Gospodarczego Singapuru (Economic Development Board), która uznaje pewne sektory gospodarki za niewystarczająco rozwinięte, a więc szczególnie pożądane i priorytetowe dla regionu. Firmy działające w takich branżach mogą liczyć na ulgi podatkowe nawet przez 15 lat działalności.

Według systemu podatkowego w Singapurze CIT (podatek dochodowy od osób prawnych) dla podmiotów zagranicznych wynosi 8,5 % przy dochodzie poniżej 300.000 SGD oraz 17% powyżej tej kwoty. VAT wynosi tutaj 5 %, ale nie jest stosowany do eksportu. Dywidendy pochodzące ze źródeł zagranicznych nie są opodatkowane, nie ma także podatku od dochodów kapitałowych. Przedsiębiorca, który nie chce płacić podatku od towarów i usług musi sam wykazać, że transakcja została przeprowadzona poza Singapurem.

Najczęściej zakładaną formą działalności jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Do jej założenia wystarczy adres rejestracyjny na terenie Singapuru, który może zapewnić Ci wirtualne biuro. Księgowość firmy powinna być prowadzona przez certyfikowanego księgowego, a deklaracje podatkowe należy składać raz w miesiącu.

Singapur nie wymaga żadnego początkowego kapitału zakładowego. Firmy zajmujące się finansami, bankowością, księgowością, czy grami losowymi powinny uzyskać specjalne zezwolenie na prowadzenie tego typu działalności. Każde przedsiębiorstwo zarejestrowane w Singapurze musi działać legalnie w świetle prawa lokalnego, a także poza jego granicami.

Każdego roku należy przedłużyć swoją działalność, dokonując tzw. odnowienia spółki. Wiąże się to z ponownym powołaniem organów przedsiębiorstwa oraz dokonaniem opłaty skarbowej.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze