Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Spółka offshore w Ras al Khaimah

Spółka offshore w Ras al Khaimah

Inne Jurysdykcje
Spółka offshore w Ras al Khaimah
Oceń ten post

Należący do Zjednoczonych Emiratów Arabskich Ras Al-Khaimah jest najbardziej liberalnym pośród emiratów. Polityka i system podatkowy tej lokalizacji przyciągają tu przedsiębiorców z całego świata. Jest to stosunkowo młoda jurysdykcja offshore, ale dzięki korzyściom, jakie zapewnia, staje się coraz większym konkurentem dla Dubaju.

Korzyści

Elastyczny system podatkowy oraz sprzyjające warunki gospodarcze sprawiają, że zagraniczni inwestorzy często wybierają Ras Al-Khaimah na miejsce rejestracji swojej spółki. Akcje firmy można emitować na okaziciela, a dane dyrektorów znajdują się w rejestrze tajnym, co zapewnia poufność.

System podatkowy i księgowość

W Ras Al-Khaimah nie istnieje podatek dochodowy od osób prawnych. Nie ma także podatku od zysku. Należy jednak pamiętać, że spółki offshore zakładane w tej lokalizacji nie są rezydentami podatkowymi Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a więc nie mogą liczyć na korzyści wynikające z umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Nie ma konieczności prowadzenia księgowości firmy, choć niektóre banki wymagają sporządzania rocznych zeznań finansowych.

Rodzaj i nazwa spółki

Spółka IBC (International Business Company – międzynarodowe spółki handlowe) jest najczęściej zakładanym typem działalności w Ras Al-Khaimah. Przedsiębiorstwo założone w takiej formie nie może prowadzić działalności na terenie ZEA. Adres rejestracyjny można zdobyć korzystając z usług biura wirtualnego. W nazwie spółki powinno zostać użyte jedno ze słów „Limited” lub „Incorporated”, ewentualnie odpowiedni skrót „Ltd”/„Inc”. Użycie słów takich jak: „bank”, „trust”, „insurance”, „security” , „royal” w nazwie spółki, wymaga uzyskania specjalnego zezwolenia.

Zakładanie spółki

Założenie spółki IBC zajmuje około 2 tygodni od momentu złożenia wniosku. Składając aplikację, należy również przedłożyć następujące dokumenty: potwierdzenie tożsamości (potwierdzona notarialnie kopia ważnego paszportu), potwierdzenie adresu zamieszkania (np. faktura za media zawierając ważne dane adresowe, nie starsza niż 3 miesiące), opinia bankowa (najlepiej w języku angielskim, wystawiona nie dłużej niż na 3 miesiące przed dniem składania dokumentów). W Ras Al-Khaimah nie ma wymagań dotyczących minimalnego kapitału zakładowego.

Struktura spółki

Spółka zarejestrowana w Ras Al-Khaimah musi posiadać przynajmniej jednego członka zarządu o dowolnej narodowości. Warto jednak pamiętać, że aby spółka nie została uznana za rezydenta podatkowego Polski, większość dyrektorów powinna być obywatelami emiratów. Dyrektorem może być także osoba prawna. Obowiązkowe jest powołanie sekretarza i posiadanie przynajmniej jednego udziałowca.Dane dyrektorów i udziałowców są utajnione, ale dostępne dla odpowiednich organów władzy. Możliwe jest wyemitowanie akcji na okaziciela i ukrycie rzeczywistego udziałowca (tzw. struktura nominalna), trzeba jednak przy tym zaznaczyć, że takie rozwiązanie jest relatywnie drogie.

Jesteś zainteresowany spółką w Emiratach? Sprawdź ofertę

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze