Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Spółka offshore w Libanie

Spółka offshore w Libanie

Inne Jurysdykcje
Spółka offshore w Libanie
5 (100%) 1 oceniający

Liban jest państwem azjatyckim ze stolicą w Bejrucie. Przyciąga inwestorów z całego świata dzięki korzystnemu systemowi podatkowemu i atrakcyjnych warunkom gospodarczym. Miejsce dla swoich firm znajdują tu Europejczycy, a także ci, którzy zamierzają wejść na rynki arabskie.

Korzyści

Lokalizacja pozwala na prowadzenie wielu rodzajów działalności. Świetnie sprawdza się w branżach importowo-eksportowych z Bliskim Wschodem. Liban zgodnie z postanowieniami G20 dochowuje tajemnicy bankowej.

System podatkowy i księgowość

Podatek dochodowy od osób prawnych wynosi w Libanie 15 %. Nie ma za to podatku VAT. Spółki zarejestrowane w tej jurysdykcji muszą prowadzić księgowość zgodnie z libańskimi przepisami. Faktury wystawiane są bez podatku.

Rodzaj spółki i branża

Spółkami offshore w Libanie są spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Nie ma ograniczeń co do prowadzonej działalności, jednak obszary związane z inwestycjami, finansami, bankowością, ubezpieczeniami czy transportem lotniczym, wymagają specjalnego zezwolenia. Dodatkowo należy pamiętać, że dziedzina, którą zajmuje się firma, musi być legalna zarówno w Libanie, jak i na obszarze prowadzenia działalności.

Zakładanie spółki

Jeśli spółka jest rejestrowana przez pośrednika, proces trwa około miesiąca. Czas ten skraca się znacznie przy rejestracji bezpośredniej przed notariuszem i trwa wówczas dobę. Minimalny kapitał wynosi 5 mln funtów libańskich, który powinien zostać wpłacony przed zarejestrowaniem spółki.

Struktura spółki

Firma zarejestrowana w Libanie powinna powołać prawnika, który będzie ujawniony w rejestrze publicznym. W niektórych przypadkach konieczne jest także powołanie niezależnych audytorów. Członkowie zarządu i udziałowcy mogą być różnej narodowości.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze