Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Spółka offshore w Kanadzie

Spółka offshore w Kanadzie

Inne Jurysdykcje
Spółka offshore w Kanadzie
Oceń ten post

Kanada, drugie co do wielkości państwo świata, okazuje się być świetnym miejscem dla tych, którzy szukają miejsca na rejestrację spółki offshore. Wybierając odpowiednią jurysdykcję, można tam zoptymalizować finanse własnej firmy i obniżyć podatki nawet do 5%.

Korzyści

W przeciwieństwie do typowych, egzotycznych rajów podatkowych, które często budzą negatywne skojarzenia, rejestracja spółki w Kanadzie pozwala na budowanie cenionej marki i zachowanie dobrego imienia firmy. Anonimowość w rejestrach publicznych zapewnia właścicielowi firmy powołanie dyrektora nominowanego.

System podatkowy i księgowość

W niektórych jurysdykcjach można obniżyć podatki do 5%, a w pewnych przypadkach zniwelować je całkowicie. Aby skorzystać z ulg podatkowych, wymagane jest, aby udziałowcem był nierezydent, a działalność spółki była prowadzona poza obszarem Kanady. VAT dotyczy tylko usług lokalnych i zależnie od lokalizacji wynosi 5-15 %. Każda firma jest zobowiązana do prowadzenia księgowości, jednak nie trzeba zgłaszać jej lokalnym władzom.

Forma spółki

Spółką, która przynosi najwięcej możliwości, jeśli chodzi o optymalizację finansową, jest INC.- Incorporated Company, czyli spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z kapitałem. W praktyce nie ma jednak wymogu co do minimalnego kapitału początkowego, a więc aby założyć spółkę tego typu, wystarczy nawet 1 dolar kanadyjski. Firma musi posiadać adres rejestracyjny na terenie Kanady, który można zdobyć, korzystając z usług biura wirtualnego.

Czas założenia spółki

W ciągu 24 godzin można zostać właścicielem spółki offshore, wybierając jedną z już zarejestrowanych firm z gotowej listy. Można również zbudować firmę od podstaw, co wiąże się z dłuższym okresem oczekiwania (około 5-7 dni nie licząc czasu przesyłki pocztowej).

Rodzaj działalności

Kanada jest miejscem, w którym powstają działające na całym świecie firmy holdingowe. Nie ma ograniczeń co do branży, jaką może zajmować się spółka, jednak jeśli wiąże się ona z finansami, ubezpieczeniami, zakładami czy bankowością, wymagane jest zdobycie odpowiedniego zezwolenia. Każda działalność, jaką prowadzi dana firma musi być legalna na terenie Kanady oraz w miejscu, w którym będzie ona realizowana.

Wznowienie

Każdego roku należy ponownie powołać organy spółki i przedłużyć prowadzoną działalność. Konieczne do tego jest uiszczenie opłaty skarbowej.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze