Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Spółka offshore w Dubaju

Spółka offshore w Dubaju

Inne Jurysdykcje
Spółka offshore w Dubaju
Oceń ten post

Należący do Zjednoczonych Emiratów Arabskich Dubaj słynie z niezwykłego bogactwa między innymi za sprawą tworzonych tam sztucznych wysp. Jest to lokalizacja offshore o przejrzystych przepisach, a także strefa wolnego handlu.

System podatkowy i księgowość

Spółki zagraniczne w Dubaju są zwolnione z podatków, które są zarezerwowane tylko dla przedsiębiorstw zajmujących się wydobyciem ropy. Nie ma również podatku VAT, a prowadzenie księgowości nie jest wymagane.

Rodzaj i siedziba spółki

W Dubaju odpowiednikiem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i jednocześnie najpopularniejszą formą działalności jest spółka LLC. Jej siedziba musi znajdować się na terenie Dubaju, a adres powinien widnieć na dokumentach firmy. Najczęstszym rozwiązaniem dla uzyskania adresu jest skorzystanie z usług wirtualnego biura z dedykowanym numerem telefonu.

Zakładanie firmy

W Dubaju nie ma wymagań dotyczących minimalnego kapitału. Założenie spółki trwa dobę, jeśli zdecydujemy się na wybór gotowej spółki z listy. Można również stworzyć firmę „od zera”, wówczas proces rejestracyjny trwa około 15 dni, nie licząc przesyłki pocztowej.

Działalność

Zagraniczne firmy otwierane w Dubaju są najczęściej spółkami holdingowymi. Mogą one posiadać akcje i udziały w innych firmach, a także majątek ruchomy i nieruchomy. Przedsiębiorstwa mogą zajmować się każdą legalną działalnością (branża musi być legalna zarówno w Dubaju, jak i na obszarze prowadzenia usług). Nie można jednak zajmować się branżami związanymi z finansami, zakładami, hazardem online, księgowością bez specjalnego zezwolenia.

Struktura firmy

Zarząd i udziałowcy firmy mogą być różnego pochodzenia. Trzeba pamiętać przy tym, że Dyrektor odpowiada prawnie za firmę (np. za złe prowadzenie księgowości). Aby zachować anonimowość w rejestrach publicznych, powołuje się dyrektorów i udziałowców nominowanych.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze