Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Spółka offshore w Belize

Spółka offshore w Belize

Inne Jurysdykcje
Spółka offshore w Belize
Oceń ten post

Na południe od Meksyku znajduje się Belize, którego stolicą jest Belmopan. To jedyne anglojęzyczne państwo Ameryki Środkowej. Główną zaletą, która decyduje o tym, że Belize jest świetną lokalizacją offshore, jest szybkość zakładania spółek w tym miejscu, a także poufność, jaką zapewnia państwo chroniące dane udziałowców spółek.

Należy pamiętać

Belize uznawane jest za jedną z najbardziej elastycznych jurysdykcji offshore na świecie. Ma to swoje zalety i wady. Z jednej strony można liczyć na wiele korzyści dla międzynarodowych spółek, z drugiej, jest to lokalizacja, która budzi silne skojarzenia z rajami podatkowymi. Egzotyczny wizerunek tego miejsca może mieć wpływ na obraz firmy i jej wiarygodność.

System podatkowy i księgowości

Podatek od osób prawnych w Belize wynosi 0%. Nie ma tu również podatku VAT i podatku od spadków, jeśli chodzi o dziedziczenie akcji należących do nierezydentów. W Belize nie ma obowiązku prowadzenia księgowości, jednak aby uniknąć podatku VAT trzeba wykazać, że oferowane usługi lub towary nie zostały wyprodukowane na terenie państwa.

Rodzaj i siedziba spółki

Typem działalności, który najlepiej sprawdza się dla zagranicznych inwestorów jest spółka międzynarodowa (International Business Company IBC). Taka firma musi być zarejestrowana na terenie Belize, a jej adres powinien być umieszczony na papierze firmowym.

Zakładanie spółki

Belize nie określa minimalnego kapitału początkowego spółki. Aby założyć firmę, wystarczy skompletować odpowiednie dokumenty. Okres oczekiwania wynosi bez przesyłki pocztowej 5-7 dni. Można również kupić już zarejestrowaną spółkę, co skraca czas do około 24 godzin.

Prowadzenie spółki

Choć zwyczajowo w przypadku spółek międzynarodowych stosuje się usługi dyrektorów i udziałowców nominowanych, warto zaznaczyć, że w przypadku Belize nazwiska dyrektorów nie są umieszczane w publicznych rejestrach. Każdą działalność należy corocznie wznowić, ponownie powołując organy spółki i dokonując opłaty skarbowej.

Obszar działalności

Spółki zarejestrowane w Belize mogą kierować holdingami, a także posiadać majątek ruchomy i nieruchomości. Nie ma ograniczeń co do branży, jaką może zajmować się firma, jednak prowadzona działalność musi być legalna zarówno na terenie Belize, jak i w kraju, w którym będzie realizowana.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze