Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Spółka offshore na Seszelach

Spółka offshore na Seszelach

Inne Jurysdykcje
Spółka offshore na Seszelach
Oceń ten post

Znajdujące się na Oceanie Indyjskim, niedaleko wybrzeży Afryki, Seszele, są niepodległym archipelagiem, którego główną wyspą jest Mahé. To jurysdykcja, w której wyjątkowo łatwo zakłada się spółki, a dodając do tego korzyści podatkowe, jakie niesie ze sobą wybór tej lokalizacji, trudno się dziwić, że jest to popularne miejsce na zakładanie spółek offshore.

 

Należy pamiętać

Atrakcyjny pod względem podatkowym region ma również swoje minusy. Seszele są lokalizacją dosyć egzotyczną, co może negatywnie wpływać na wizerunek firmy. Choć w Europie brakuje im wiarygodności, jednak okazuje się, że Seszele świetnie sprawdzają się dla działalności prowadzonych poza naszym kontynentem. Dodatkowym atutem jest anonimowość, którą zapewnia powołanie dyrektorów nominowanych.

 

Załóż spółkę w raju podatkowym. Zobacz dlaczego warto?

 

Księgowość i podatki

Działalność gospodarcza na Seszelach nie jest opodatkowana. Można tutaj zapomnieć o podatku VAT, opłatach celnych i podatku od posiadanego majątku. Prowadzenie księgowości jest obowiązkowe, nie ma jednak potrzeby zdawania sprawozdań przed lokalnymi władzami. Dokumentacja rachunkowa firmy może znajdować się w dowolnym miejscu na świecie.

 

Rodzaje spółek

Typem firmy, który pozwala omijać pewne ograniczenia prawne i fiskalne jest na Seszelach IBC- International Business Company, czyli spółka międzynarodowa. Taką spółkę można założyć 3-4 dni, nie licząc czasu potrzebnego na przesyłkę pocztową. Zebranie dokumentów potrzebnych do rejestracji firmy nie powinno potrwać dłużej niż kilka dni.

 

Wymagania

Oprócz adresu rejestracyjnego na Seszelach, który pojawi się na dokumentach firmowych firmy, nie ma właściwie innych wymagań. Problem lokalizacji można rozwiązać za pomocą biura wirtualnego z dedykowanym numerem telefonu. Nie ma tutaj również wymogów dotyczących kapitału początkowego.

 

Wznowienie

Podobnie jak w innych lokalizacjach, również na Seszelach wymagane jest coroczne odnowienie działalności, co wiąże się z poniesieniem opłaty skarbowej oraz przedłużeniem mandatów dyrektorów i udziałowców nominowanych.

 

Polski biznes ucieka do UK pomimo Brexitu.

 

Branże

Spółki zakładane na Seszelach to najczęściej firmy holdingowe posiadające różnego rodzaju aktywa. Nie można tu rejestrować działalności związanych z finansami, księgowością, bankowością, hazardem i zakładami bez uzyskania specjalnego zezwolenia. Poza tym nie ma ograniczeń, co do branży, jaką zajmuje się firma, dopóki jest ona legalna w świetle prawa lokalnego oraz na obszarze, na którym prowadzona jest działalność.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze