Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Spółka offshore na Mauritiusie

Spółka offshore na Mauritiusie

Inne Jurysdykcje
Spółka offshore na Mauritiusie
Oceń ten post

Mauritius to wyspa znajdująca się na Oceanie Indyjskim, która jest klasyfikowana jako raj podatkowy. Jest to ciekawe rozwiązanie wśród lokalizacji offshore, gdyż daje możliwość wyboru jednego z dwóch systemów prawnych- angielskiego lub francuskiego.

Należy pamiętać

Mauritius budzi skojarzenia z egzotyką i stąd może negatywnie wpływać na wizerunek firmy. Z drugiej strony jest to miejsce bardzo atrakcyjne podatkowo i zapewniające całkowita poufność. Zakładanie spółki jest na Mauritiusie bardzo proste, co również przemawia na korzyść tej lokalizacji.

Rodzaje spółek i podatki

Na Mauritiusie nie istnieje podatek dochodowy od osób prawnych. Nie ma również podatku od zysków. Istnieją dwie formy spółek GBL2 (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością), która jest zwolniona z podatku i GBL1, dotycząca tylko spółek działających lokalnie. Nie ma obowiązku prowadzenia księgowości. Jest to typowa jurysdykcja offshore.

Działalność

Nie ma ograniczeń co do branży, jaką zajmuje się firma zarejestrowana na Mauritiusie, dopóki jest ona legalna na Wyspie oraz na obszarze prowadzenia działalności. Najczęściej powstają firmy zarządzające holdingami, które mogą posiadać aktywa, udziały, majątki ruchome i nieruchomości.

Zakładanie spółki

Zakładanie firmy od postaw trwa około 5-7 dni. Do tego okresu należy również doliczyć czas potrzebny na przesyłkę pocztową. Można także zakupić jedną z już zarejestrowanych spółek. Wówczas proces trwa 24 godziny.

Struktura firmy

Zarówno zarząd, jak i udziałowcy spółki mogą być dowolnego pochodzenia. Możliwe jest także skorzystanie z usług dyrektorów i udziałowców nominowanych, co zapewnia anonimowość w rejestrach publicznych.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze