Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Spółka offshore na Malcie

Spółka offshore na Malcie

Inne Jurysdykcje
Spółka offshore na Malcie
Oceń ten post

Malta to nie tylko atrakcyjny turystycznie archipelag na Morzu Śródziemnym, ale także interesująca lokalizacja dla spółek offshore. Dużą zaletą tej jurysdykcji jest przynależność Malty do Unii Europejskiej oraz łatwość, z jaką można tam otrzymać zezwolenie na prowadzenie internetowych gier hazardowych.

System podatkowy i księgowość

To nie niskie podatki są głównym wabikiem na przedsiębiorców, który decyduje o popularności tej lokalizacji. Podatek od osób prawnych wynosi na Malcie 35 %. Jednak dzięki systemowi zwrotu podatków, który można uzyskać po 6 miesiącach, należne można obniżyć do 5 %. Prowadzenie księgowości na Malcie jest obowiązkowe. Każda firma musi regularnie składać sprawozdania podatkowe i przechowywać dokumentację finansową.

Forma spółki

Najbardziej atrakcyjną formą działalności są na Malcie spółki holdingowe, które o podatki nie muszą się martwić w ogóle, gdyż nie są opodatkowane. Maltańskie przepisy nie nakładają obowiązku posiadania określonego kapitału początkowego.

Struktura spółki

Prezes spółki musi być Europejczykiem. Można skorzystać z usług dyrektorów nominowanych zajmujących się prowadzeniem firmy, których obecność w strukturze zapewnia anonimowość w rejestrach publicznych. Na Malcie możliwe jest również powołanie udziałowców nominowanych.

Czas założenia

Właścicielem maltańskiej spółki można stać się w ciągu jednej doby, wybierając jedną z już zarejestrowanych firm z listy. Można również założyć firmę od podstaw, co trwa około tygodnia, ale należy wziąć również pod uwagę czas potrzebny do skompletowania niezbędnej dokumentacji.

Warunki działalności

Każda działalność prowadzoną na Malcie należy raz w roku przedłużyć. W tym celu trzeba uiścić opłatę skarbową oraz przedłużyć mandaty dyrektorów i udziałowców nominowanych. Wszelkie branże związane z finansami, bankowością, zarządzaniem, zakładami, ubezpieczeniami i hazardem online, wymagają pozwolenia.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze