Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Spółka offshore na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych

Spółka offshore na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych

Inne Jurysdykcje
Spółka offshore na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych
Oceń ten post

Karaiby to nie tylko egzotyczne miejsce, w którym można spędzić niezapomniane wakacje. Zależne od Wielkiej Brytanii Wyspy Dziewicze są dziś obszarem o rozwiniętej gospodarce, który skupiał niegdyś więcej spółek offshore niż jakakolwiek inna lokalizacja.

O czym należy pamiętać

Odkąd raje podatkowe znalazły się na czarnej liście, miejsce rejestracji firmy stało się ważnym czynnikiem decydującym o wizerunku spółki. Egzotyczne obszary, takie jak Wyspy Dziewicze, mogą zniechęcać niektórych partnerów i klientów z powodu niekorzystnych skojarzeń. Mimo że Karaiby mogą stać się przepustką do zoptymalizowania podatków przedsiębiorstwa, należy rozważyć, czy taka lokalizacja nie wpłynie negatywnie na rozwój marki.

System podatkowy i księgowość

Ci, którzy pragną zapomnieć o podatkach, znajdą na Wyspach Dziewiczych to, czego szukają. Podatek dochodowy od osób prawnych wynosi tam 0%. Brak opłat celnych, VAT-u, podatku od posiadanego majątku to kolejne korzyści, jakie przemawiają za wyborem tej lokalizacji. A skoro nie ma podatków, faktury za usługi nie zawierają w sobie podatku i nie ma konieczności prowadzenia księgowości przedsiębiorstwa.

Forma spółki

Najczęstszym typem działalności, zakładanym na Wyspach Dziewiczych, jest I.B.C.- International Business Company. Jest to międzynarodowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z kapitałem. Standardowy kapitał firmy wynosi 10 000 USD, ale w praktyce czas, w którym pieniądze mają znaleźć się na koncie firmy, nie jest określony. Oznacza to, że spółkę można założyć mając 1 dolara.

Warunki

Aby skorzystać z korzyści podatkowych, firma musi posiadać adres rejestracyjny na terenie Wysp Dziewiczych, który będzie widniał na dokumentach firmowych. Można w tym celu skorzystać z biura wirtualnego z dedykowanym numerem telefonu. Dużą korzyścią jest możliwość powołania dyrektorów nominowanych, co zapewnia anonimowość w rejestrach publicznych.

Czas założenia spółki

Decydując się na wybór już zarejestrowanej firmy z listy, można zostać właścicielem nowego przedsiębiorstwa w ciągu 24godzin. Ci, którzy chcą utworzyć spółkę od podstaw, powinni przygotować się na dłuższy okres oczekiwania, który wynosi około 5 dni, nie licząc przesyłki pocztowej.

Holdingi

Spółka zarejestrowana na Wyspach Dziewiczych może być własnością firmy holdingowej działającej w dowolnym miejscu na świecie. Może ona również sama posiadać udziały, akcje, majątek ruchomy i nieruchomości.

Branże

Każda branża, którą zajmuje się spółka zarejestrowana na Wyspach Dziewiczych, musi być legalna zarówno w miejscu rejestracji, jak i na obszarze, na którym prowadzona jest działalność. Bez specjalnego zezwolenia nie można prowadzić firmy związanej z zakładami, ubezpieczeniami, finansami i bankowością.

Wznowienie

Raz na rok należy przedłużyć działalność, co wiąże się z dokonaniem opłaty skarbowej. Konieczne jest wówczas ponowne powołanie organów spółki.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze