Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

SNAPCHAT PRZENOSI SIĘ DO WIELKIEJ BRYTANII

SNAPCHAT PRZENOSI SIĘ DO WIELKIEJ BRYTANII

Firma w UKOptymalizacja podatkowa
SNAPCHAT PRZENOSI SIĘ DO WIELKIEJ BRYTANII
5 (100%) 1 oceniający

Snap, spółka matka Snapchata, technologicznego amerykańskiego giganta potwierdziła właśnie, że na siedzibę swoich międzynarodowych działań wybrała Londyn. W Soho, modnej zakupowej dzielnicy Londynu, zarejestrowana została spółka Snap Group Limited.

Oznacza to, że spółka będzie rozliczać swoje przychody ze sprzedaży właśnie w Zjednoczonym Królestwie. Nie od dziś wiadomo, że Wielka Brytania posiada jeden z najbardziej atrakcyjnych i stabilnych systemów podatkowo-prawnych. Przyciąga on więc zarówno małych przedsiębiorców jak i światowych gigantów.

„Wierzymy w brytyjski rynek. To właśnie tu są nasi główni klienci reklamowi. To właśnie użytkownicy z Wielkiej Brytanii tworzą dziennie ponad 10 milionów snapów. To właśnie tu szukamy młodych talentów, którzy dołączą do naszego zespołu” – mówi Claire Valoti, Główny Manager Snap Group.

Biorąc pod uwagę fakt, że rząd brytyjski planuje w najbliższym czasie obniżyć stawkę podatku CIT, napływ nowych inwestorów do stolicy nad Tamizą może być jeszcze większy.

W takiej sytuacji zyskują obie strony. Rząd brytyjski, dzięki spodziewanemu napływowi nowych inwestorów i pozostaniu na miejscu dotychczasowych, odniesie znaczne korzyści finansowe płynące z płaconych przez nich podatków. Przedsiębiorcy natomiast, zyskają lokalizację, której prawo umożliwi im łatwiejszą pracę i wyższe dochody.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze