Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Pomimo Brexitu Wielka Brytania nadal w czołówce państw przyjaznych biznesowi

Pomimo Brexitu Wielka Brytania nadal w czołówce państw przyjaznych biznesowi

Brexit
Pomimo Brexitu Wielka Brytania nadal w czołówce państw przyjaznych biznesowi
5 (100%) 4 oceniających

Jak wynika z raportu Doing Business 2018 dotyczącego konkurencyjności państw przygotowanego przez Bank Światowy, Wielka Brytania znajduje się w pierwszej dziesiątce krajów na świecie, w których najłatwiej prowadzi się działalność gospodarczą i nawet widmo Brexitu nie wpłynęło na pozycję Zjednoczonego Królestwa, plasując je ponownie na siódmym miejscu.

Na wynik wpływ miały takie decyzje, jak obniżenie kosztów założenia działalności na Wyspach czy też łatwiejszy i tańszy dostęp do sieci energetycznej co jest dość istotne przy zakładaniu firmy. Co więcej, Bank Światowy wyróżnił Wielką Brytanię za  dostęp do bezpłatnej obsługi firmy przez intenet jako wzór nowoczesnego i przejrzystego rozwiązania.

Spółka w Anglii już od 79 funtów. Sprawdź

W pierwszej dziesiątce krajów przyjaznych biznesowi znalazły się również Nowa Zelandia, Singapur, Dania, Korea Południowa, Chiny, Stany Zjednoczone, Norwegia, Gruzja i Szwecja.

Chcesz kupić spółkę z VAT-GB? Sprawdź dostępność

Dla porównania, Polska uplasowała się na 27. pozycji (spadając o trzy oczka w porównaniu z rokiem ubiegłym).

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze