Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Passat, klasa C, Volvo XC90 samochodem ZUS? NIE! Za krótkie!

Passat, klasa C, Volvo XC90 samochodem ZUS? NIE! Za krótkie!

Polskie piekiełko
Passat, klasa C, Volvo XC90 samochodem ZUS? NIE! Za krótkie!
Oceń ten post

O tym, że ZUS lubi zaskakiwać podatników (niestety mało pozytywnie), wie każdy. Ostatnio pisaliśmy o podróżach „służbowych” prezesa ZUS. 

Jednak tym razem „szanowny” Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaskoczył nas przetargiem na najem samochodów. Niby zwykła sprawa, urząd Państwowy ogłasza przetarg na pojazdy służbowe dla swoich pracowników.
Ale nie, tak łatwo z ZUSem to nie jest.

Tym razem ZUS przygotował szczegółową listę wyposażenia i parametrów technicznych, jakimi muszą charakteryzować się potencjalne samochody.  I tak listę urzędniczych „zachcianek” rozpoczyna szczegółowa specyfikacja minimalnych wymiarów przyszłych ZUSowskich pojazdów. Samochody dla urzędników nie mogą być krótsze niż 4,82 m, ani węższe niż 1,80 m (bez lusterek).

Już pierwsze kryterium, przekreśla większość dostępnych na polskim rynku modeli. I tak oto do przetargu mogą stanąć tylko najdroższe i najbardziej luksusowe samochody. Na dzień dobry odrzucone są takie „gruchoty” jak Volkswagen Passat (4,77m), Mercedes klasy C (4,68m) czy Volvo XC90 (4,81m).

Natomiast w wyznaczone przez ZUS kryteria idealnie dopasowują się: Jaguar XF (4,96m) , BMW 7 (5,08m) czy Audi A8 (5,13m).

To dopiero pierwsze kryterium, a jest ich jeszcze 33! Spośród całej puli wybraliśmy kilka naszym zdaniem najciekawszych:

 • silnik wysokoprężny o mocy minimum 165 KM
 • rok produkcji: 2014
 • obręcze kół ze stopów lekkich w rozmiarze 17″
 • system nawigacji satelitarnej fabrycznie wbudowany w języku polskim z aktualną mapą Polski
 • światła Bi-ksenonowe
 • czujnik parkowania przodem i tyłem

Jak widać nasi ZUSowscy urzędnicy, wiedzą jak dbać – o siebie.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze