Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

“Paradise Papers” – dlaczego brytyjska królowa inwestuje na Kajmanach?

“Paradise Papers” - dlaczego brytyjska królowa inwestuje na Kajmanach?

Optymalizacja podatkowa
“Paradise Papers” – dlaczego brytyjska królowa inwestuje na Kajmanach?
Oceń ten post

Niemiecki dziennik Süddeutsche Zeitung ujawnia kolejną po „Panama Papers” listę bogatych i wpływowych ludzi z całego świata, którzy transferują pieniądze do rajów podatkowych.  Według “Paradise Papers” wśród znanych polityków i celebrytów korzystających z inwestycji w spółki offshore są także najwięksi światowi przywódcy, w tym brytyjska królowa Elżbieta II.

Księstwo Lancaster, które zajmuje się finansami i inwestycjami królowej, posiada fundusze na Kajmanach i na Bermudach. Niemiecka gazeta podaje, że 10 milionów dolarów prywatnych pieniędzy Królowej zostało tam zainwestowanych w spółki offshore.

“Działania optymalizacyjne i inwestycje w spółki offshore są w pełni legalne i opłacalne. Elżbieta II na poddanych sobie terytoriach ma co najmniej kilka tzw.rajów podatkowych, czyli miejsc przyjaznych inwestycjom. Na pytanie “dlaczego królowa inwestuje w spółki offshore” – odpowiedź brzmi: bo może i nawet powinna, jeśli chce pomnażać majątek. Inną sprawę jest ewentualne pytanie czy królowa powinna inwestować akurat na Kajmanach – ja doradzałbym inne kierunki” – mówi Agnieszka Moryc, dyrektor zarządzająca Admiral Tax.

Jak legalnie przenieść firmę do raju podatkowego

Pieniądze trafiły do firmy ​​Bright House, w której udziały posiada królowa brytyjska, za pośrednictwem firmy Dover Street VI Cayman Fund LP, w której w roku 2005 Księstwo Lancaster zainwestowało 7,5 miliona dolarów (5,73 miliona funtów). Kolejne 5 milionów funtów zostało zainwestowane w 2004 roku w jubileuszowy festiwal Bermudy Absolute Return Fund Ltd.

„Prowadzimy szereg inwestycji, a kilka z nich to fundusze zagraniczne. Wszystkie nasze inwestycje są w pełni skontrolowane i legalne. Królowa dobrowolnie płaci podatek od wszelkich dochodów, które otrzymuje z Księstwa” – mówi rzecznik prasowy Księstwa Lancaster.

Fundusze zagraniczne to coraz popularniejsze sposoby inwestowania środków pieniężnych. Międzynarodowe konsorcjum dziennikarzy śledczych, które prowadziło śledztwo nie wspomina, żeby ktokolwiek wymieniony w „Paradise Papers” popełnił przestępstwo, koncentrując się raczej na pytanie o etyczną zasadność.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze