Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Offshore plus spółka ltd, czyli jak legalnie płacić 1% podatku

Offshore plus spółka ltd, czyli jak legalnie płacić 1% podatku

Offshore plus spółka ltd, czyli jak legalnie płacić 1% podatku
5 (100%) 4 oceniających

Jedna z najbardziej interesujących struktur służących międzynarodowej optymalizacji finansowej. Jest to struktura, dzięki której jesteśmy w stanie zmniejszyć podstawę opodatkowania do zaledwie 1%.

 

Wspomniana struktura biznesowa składa się z następujących podmiotów:

1. Spółki LTD w Wielkiej Brytanii
2. Spółki typu offshore w dowolnym „raju podatkowym”
3. Specjalnej skonstruowanej umowy pomiędzy spółkami LTD i offshore

 

Struktura zakłada uruchomienie spółki LTD w Wielkiej Brytanii do której dołączamy spółkę typu offshore oraz łączymy te struktury stosowną umową agencyjną.

 

Struktura LTD + offshore pozwala na nieograniczone przesuwanie zysku z LTD do offshore. W ten sposób jesteśmy w stanie bardzo skutecznie zredukować podatek dochodowy, którego wysokość maksymalnie będzie liczona od 5% pozostawionego zysku w spółce LTD. Reszta środków zostanie wytransferowana do spółki offshore. Zasada jest bardzo prosta: 95 % zysku zostaje wytransferowane do spółki offshore a rozliczamy się wyłącznie z 5% dochodu, który pozostał w spółce LTD.

Posłużymy się stosownym przykładem. Mając do opodatkowania 300 000 zł w Polsce zapłacilibyśmy 19% podatku czyli 48 000 zł. W strukturze LTD + offshore zapłacimy maksymalnie 19% z 5% zysku, które pozostanie w spółce LTD czyli 19% z 15 000 zł to zaledwie 2400 zł podatku z właściwego zysku 300 000 zł, reszta naszych środków czyli 95% jest transferowana do spółki offshore gdzie nie podlega żadnemu opodatkowaniu. Dzięki takiemu „zabiegowi” zmniejszyliśmy 20 krotnie nasz podatek.

Bardzo ważnym aspektem w tej strukturze jest to, że spółka LTD z Wielkiej Brytanii jest najbardziej rozpoznawalną i szanowaną strukturą biznesową w Europie oraz na całym świecie. Prestiż, który wynika z posiadania spółki LTD może w bardzo pozytywny sposób wpłynąć na nasze relacje biznesowe.

Natomiast spółka offshore jest w stanie zapewnić inwestorowi anonimowość. Dodatkowo spółka offshore nigdy nie zapłaci podatku od dochodów osiągniętych poza krajem jej zarejestrowania.
Wspomniana anonimowość w spółce offshore zapewniana jest przez serwis nominowany dyrektorów i udziałowców a my jako beneficjenci spółki offshore nie jesteśmy widoczni w żadnym rejestrze spółek.

Fizyczny obieg pieniędzy wygląda następująco:


1. Spółka LTD generuje zysk.
2. 95% zysku spółka LTD transferuje do offshore’a
3. Spółka LTD płaci podatek od 5% pozostawionego zysku, czyli realnie 1%.

Dodatkowo dyrektorowi spółki LTD przysługuje 11 500 GBP kwoty wolnej od podatku, które zmniejszają podstawę opodatkowania o kolejne 60 000 zł.

Posiadając strukturę LTD + offshore nie dość, że w sposób transparentny wykazujemy dochód ze spółki LTD, to spółka offshore nie płaci podatku od nadwyżki z racji tego, że zysk osiągnięty jest poza krajem jej siedziby.

Potrzebujesz spółki zagranicznej? Sprawdź aktualną ofertę

Korzyści z posiadania struktury:

1. Kwota 11 500 GBP wolna od podatku
2. Wykazywanie w sposób jawny naszego dochodu ze spółki LTD na polskim koncie – co jest w pełni zgodne z umową o unikaniu podwójnego opodatkowania między Polską a Wielką Brytanią.
3. Prestiżowa struktura biznesowa jaką jest spółka LTD.
4. Nieograniczona możliwość przesuwania nadwyżek pieniężnych do spółki offshore.
5. Swobodne zarządzanie całą strukturą oraz pieniędzmi.
6. Legalna i akceptowalna przez brytyjskie urzędy metoda funkcjonowania firmy.

Ważnym aspektem całej struktury jest właściwe powołanie spółki LTD, spółki offshore oraz umowy pomiędzy tymi spółkami. Wszystko powinno odbyć się zgodnie z angielskim prawem a tym samym powinno zostać wykonane przez kancelarię prawno – podatkową, która posiada stosowne doświadczenie w tych kwestiach. Szczególnie dotyczy to wspomnianej umowy pomiędzy LTD a spółka offshore.

A może spółka w Irlandii? 12,5% CIT i 3 lata bez podatku dla nowych firm?

Zachęcamy do bezpośredniego kontakt z naszymi specjalistami od struktur międzynarodowej optymalizacji podatkowej.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze