Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Obowiązkowy Rejestr People with Significant Control

Obowiązkowy Rejestr People with Significant Control

Firma w UK
Obowiązkowy Rejestr People with Significant Control
Oceń ten post

Przypominamy o konieczności prowadzenia rejestracji osób sprawujących kontrolę w firmie, tzw. People with Significant Control (PSC). Brytyjskie spółki LTD i LLP, które są zobowiązane do prowadzenia takiego rejestru są zobowiązane zgłaszać wszelkie zmiany w rejestrze do Companies House natychmiast po ich wystąpieniu.

People with Significant Control to osoby fizyczne, które posiadają więcej niż 25% udziałów w spółce lub te, które posiadają więcej niż 25% praw do głosowania lub też te, które mają prawo decydować o tym kto zasiada w zarządzie spółki.

Rejestr PSC jest obowiązkowy od kwietnia 2016 roku dla wszystkich spółek, także tych w których widnieje tylko jeden dyrektor i udziałowiec, a poza nim nie ma innych osób sprawujących kontrolę.

Od 26 czerwca każda spółka ma 14 dni na zgłoszenie zmiany w rejestrze PSC, a wyłączna odpowiedzialność karna za niedopełnienie tego obowiązku spoczywa na dyrektorze spółki. Obowiązek prowadzenia rejestru spoczywa na wszystkich brytyjskich spółkach zarejestrowanych zarówno w Anglii, jak i w Szkocji.

Chcesz wprowadzić zmiany w rejestrze People with Significant Control? Skontaktuj się z ze swoim Opiekunem Admiral Tax lub napisz do nas.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze