Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Irlandia wygra Brexit

Irlandia wygra Brexit

Firma w Irlandii
Irlandia wygra Brexit
5 (100%) 1 oceniający

W czasie gdy Wielka Brytania negocjuje opuszczenie Unii Europejskiej, Irlandia wygrywa, przyciągając do siebie zagranicznych inwestorów. Także Polacy mieszkający lub zakładający firmy w Wielkiej Brytanii coraz częściej rozważają przeniesienie się do Irlandii. Zmiana tego trendu będzie możliwa dopiero wtedy, gdy Londyn zaproponuje konkretne rozwiązania dla biznesu po Brexicie.

„Uważam, że Irlandia jest rozwiązaniem problemu, jakim dla wielu firm jest Brexit. Zielona Wyspa już teraz przyciąga do siebie różne branże. Największe przedsiębiorstwa świata mają tu swoją siedzibę, Brexit tylko przyciągnie kolejne” – mówi Frances Fitzgerald w wywiadzie dla CNBC.

Fitzgerald chce przyciągnąć do Irlandii nowych inwestorów, również tych z Bliskiego Wschodu. „Chodzi o budowanie relacji i pokazanie, że Irlandia jest dobrym miejscem do prowadzenia biznesu” – czytamy w wypowiedzi pani premier.

Premier Fitzgerald jest pełna optymizmu, twierdząc, że gdy tylko Wielka Brytania opuści Unię Europejską, Irlandia, jako jedyny pozostały anglojęzyczny kraj w Unii Europejskiej  stanie się atrakcyjnym miejscem do prowadzenia biznesu dla wielu zagranicznych firm.

ZAŁÓŻ FIRMĘ IRLANDII W 48H

Fitzgerald podkreśla, że „stabilne środowisko” Irlandii z pewnością pomoże w przyciągnięciu przedsiębiorstw. Wśród głównych zalet irlandzkiego systemu prawno – podatkowego należy zaliczyć najniższy w Europie podatek podatek CIT, bardzo wysoką kwotę wolną od podatku, a także niskie składki na ubezpieczenie społeczne i ogólną łatwość prowadzenia firmy, będącą efektem ograniczenia biurokracji do minimum.

Irlandia z pewnością zyska wiele na Brexicie. Niedawne badania wykazały, że liczba profesjonalistów, którzy szukają pracy w Wielkiej Brytanii, spadła o 33 procent od momentu referendum w 2016 r., dodatkowo liczba miejsc pracy spadła o 11 procent. Teraz wszystkie oczy skierowane są na sąsiednią Irlandię.

POLACY UCIEKAJĄ DO IRLANDII

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze