Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Firma offshore w Delaware

Firma offshore w Delaware

Inne Jurysdykcje
Firma offshore w Delaware
Oceń ten post

Dalware to niewielki stan na wschodnim wybrzeżu USA. Amerykańska Izba Gospodarcza od lat uznaje go za jeden z najbardziej przyjaznych przedsiębiorcom miejsc w kraju. I nic dziwnego, elastyczne przepisy pozwalają na optymalizację podatków i zaoszczędzenie pieniędzy. Firmy działające na całym świecie, wybierają Dalware na swoją siedzibę, a jeśli spółka działa również na terenie Stanów, może stać się ona pierwszym krokiem dla zagranicznego przedsiębiorcy do zdobycia zielonej karty.

Korzyści

Przede wszystkim warto wspomnieć, że spółka zarejestrowana w Delware może posiadać siedzibę i adres korespondencyjny w innym stanie. Jest to świetne miejsce na otwarcie firmy holdingowej, która może inwestować w międzynarodowe przedsięwzięcia gospodarcze. Dzięki możliwości zakładania spółek z dyrektorem nominowanym, mamy możliwość zachowania anonimowości w rejestrze publicznym. Dodatkowym atutem jest fakt, że nie jest wymagane prowadzenie księgowości.

System podatkowy

Jeśli udziałowcem spółki jest nierezydent, można liczyć na korzystny sposób rozliczania podatków. Dodatkowym warunkiem jest, by firma posiadała tylko jednego udziałowca, a przedsiębiorstwo nie prowadziło działalności na terenie stanu Delware. Należy przy tym pamiętać, że niezależnie od dochodu, każda spółka musi corocznie zapłacić tzw. franchise tax w wysokości 250,00 $.

Forma działalności

Najbardziej korzystna ze względu na największe możliwości, jakie za sobą niesie, jest Limited Liability Company (LLC), której polskim odpowiednikiem jest spółka z o. o. Firmę taką można założyć najszybciej, wybierając jedną z pozycji z listy już zarejestrowanych przedsiębiorstw. Ci, którzy chcą założyć firmę od podstaw, muszą liczyć się z dłuższym okresem oczekiwania (około 7 dni plus czas potrzebny na przesłanie przesyłki pocztowej).

Wznowienie

Spółka LLC ma obowiązek corocznego przedłużenia działalności, co wiąże się z poniesieniem kosztów (opłata skarbowa) oraz ponownym powołaniem organów spółki.

Rodzaje działalności

W Dalware można założyć każdy typ działalności, który jest legalny w świetle prawa amerykańskiego i zagranicznego. W przypadku branż związanych z finansami, księgowością, bankowością, zakładami i ubezpieczeniami, wymagane jest uzyskanie specjalnego zezwolenia.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze