Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Firma Ltd w Anglii, największe korzyści

Firma Ltd w Anglii, największe korzyści

Firma w UK
Firma Ltd w Anglii, największe korzyści
Oceń ten post

Wielka Brytania jest uznawana za najbardziej otwarty na zagranicznych inwestorów kraj Unii Europejskiej. Jeśli dodać do tego minimum formalności, proste procedury i sporo niższe w porównaniu z Polską koszty prowadzenia działalności, można śmiało nazwać Zjednoczone Królestwo najbardziej przyjaznym dla przedsiębiorców państwem. Typową formą otwieranych firm jest spółka LTD (Private Company Limited by Shares).

 

Zakładanie firmy LTD- łatwe procedury

Polskim odpowiednikiem firmy LTD jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Oczywiście istnieją pewne różnice, ale te przemawiają raczej na korzyść brytyjskiej siostry naszej spółki z o. o. Firmę tego typu można na Wyspach założyć może jedna lub więcej osób, a do rejestracji wystarczy dostęp do Internetu. Companies House, do którego trafia formularz rejestracyjny, wystawia certyfikat rejestracji firmy w ciągu jednej doby, a zwykle w ciągu kilku godzin. Możliwość dokonania wpisu online nie tylko przyspiesza cały proces, ale również pozwala ominąć szereg formalności, z jakimi borykają się przedsiębiorcy w naszym kraju.

 

Załóż firmę w UK już od 79 funtów.

 

Odpowiedzialność prawna

Spółka LTD jest osobą prawną, a udziałowcy firmy odpowiadają za jej zobowiązania w wysokości wniesionego kapitału. Oznacza to, że właściciel takiego przedsiębiorstwa nie musi martwić się o swój majątek osobisty gdy firma jest zadłużona. Nie ma również przepisów określających kapitał zakładowy, a więc wkład danego udziałowca zależy tylko od jego woli.

 

Podatki

Jedną z zalet spółki LTD jest możliwość zoptymalizowania płaconych podatków. Zwykle wykorzystuje się do tego celu dywidendy pobierane z uzyskanych zarobków. Dzięki temu zmniejsza się zyski firmy, a w konsekwencji- redukuje podatki. Dodatkowo dywidendy nie podlegają ubezpieczeniu, co również pozwala zaoszczędzić. To, ile można zachować w portfelu, zależy oczywiście od profitów, jakie przedsiębiorstwo przynosi.

 

Dlaczego Polacy zakładają masowo firmy w UK przed Brexitem?

 

Uzyskiwanie kredytu

Spółki Limited, jako osobowości prawne, mogą na Wyspach znacznie łatwiej uzyskać kredyt niż osoby działające w formie self-employed. Wynika to z faktu, że zabezpieczeniem kredytu mogą stać się posiadane przez firmę aktywa.

 

Rodzaje akcji

Spółka LTD pozwala na posiadanie różnego rodzaju udziałów. Akcjonariusze mogą zainwestować różne sumy, a ich wkład w prowadzenie i rozwój firmy zależy od ich woli. Dany udziałowiec może na przykład jedynie zainwestować w firmę pieniądze, pobierać profity, ale nie brać udziału w decyzjach związanych z przedsiębiorstwem.

 

Prestiż

Firmy LTD cieszą się międzynarodową renomą, stanowią formę działalności rozpoznawaną na całym świecie. Wraz z lokalizacją firmy w Wielkiej Brytanii, która pojawia się na dokumentach firmowych, można zacząć budować markę, której stworzenie nie jest możliwe przy wyborze innych jurysdykcji.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze