Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Działasz w tej branży? Zobacz jak Twoja konkurencja zmniejszyła podatki.

Działasz w tej branży? Zobacz jak Twoja konkurencja zmniejszyła podatki.

Działasz w tej branży? Zobacz jak Twoja konkurencja zmniejszyła podatki.
5 (100%) 6 oceniających

Prowadzisz firmę i narzekasz na zbyt wysokie podatki? Nic dziwnego skoro fiskus każe Ci oddać 38% dochodu jeśli masz sp. z o.o. lub co miesiąc płacisz 1172,56 zł bez względu na to czy Twoja działalność gospodarcza wykazuje zyski. Jednak powinieneś wiedzieć, że istnieją proste i legalne metody na to abyś płacił mniejsze podatki i ZUS, jeśli działasz w jednej z poniższych branż. Sprawdź kiedy możesz przenieść firmę do kraju, w którym zapłacisz mniejsze podatki. I nadal działaj legalnie w Polsce.

 

Branża IT

Ze względu na globalny charakter usług sprzedawanych przez firmy z branży IT widać duże zainteresowanie przenoszeniem firm lub ich wydzielonych części za granicę. Spółki z branży IT, które przenoszą się za granicę najczęściej zajmują się: programowaniem, wdrażaniem i dystrybucją systemów informatycznych np. CRM, CMS oraz oprogramowania do wspierania pracy specjalistycznych branż (księgowość, logistyka, etc.), stron i sklepów internetowych, pisaniem i wdrażaniem integracji między systemami, etc. Na takim zabiegu mogą skorzystać nie tylko podatkowo, ale i wizerunkowo. Londyńskie firmy cieszą się większym prestiżem od swoich polskich odpowiedników próbujących wejść na zagraniczne rynki.

 

Gdzie przenoszą się firmy z branży IT: Anglia, Szkocja, Irlandia, Malta, Delaware.

 

Marketing

Branża, która w ostatnim czasie bardzo chętnie zaczęła migrować za granicę ze względu na sprzedaż i realizację usług drogą internetową. Za granicę szczególnie chętnie przenoszą się firmy z branży marketingu internetowego jak: agencje SEO/SEM, e-mail marketingowe, agencje PR, platformy do wysyłki SMS, blogerzy, specjaliści ds social media oraz freelancerzy reprezentujący powyższe specjalizacje.

 

Gdzie przenoszą się firmy z branży marketing: Anglia, Szkocja, Irlandia, Czechy, Delaware, Panama, Hong Kong.

 

Jesteś zainteresowany firmą za granicą? Sprawdź promocyjną ofertę

 

Dropshipping

Organizacja transportu nie wiąże firmy z zakładem na terenie polski. Usługi mogą być sprzedawane z dowolnego miejsca na świecie. Usługa dropshippingu idealnie pasuje do tego aby przenieść firmę do dowolnego kraju na świecie.

 

Gdzie przenoszą się firmy z branży dropshipping: Anglia, Szkocja, Irlandia, Delaware, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

 

Kasyna internetowe

Branża, której działalność w Polsce wciąż znajduje się w szarej strefie zmuszona była znaleźć odpowiednie miejsce do rozwoju. Przedsiębiorcy znaleźli kilka krajów gdzie hazard jest legalny, a system podatkowy bardzo przyjazny dla przedsiębiorcy.

 

Gdzie przenoszą się firmy z branży kasyna on-line: Anglia, Szkocja, Irlandia, Wyspa Man, Antyle Holenderskie, Wyspy Marshalla, Cypr, Malta.

 

Transport międzynarodowy i spedycja

Wśród firm transportowych dominują dwa kierunki migracji. Pierwszą z nich jest Wielka Brytania, a drugą jej terytoria zależne oferujące powoływanie spółek typu offshore. Spółki offshore nie płacą podatku dochodowego od zysków osiągniętych poza granicami gdzie są zarejestrowane, co pozwala międzynarodowym firmom redukować podatki prawie do zera.

 

Gdzie przenoszą się firmy z branży transport międzynarodowy i spedycja: Anglia, Szkocja, Irlandia, Czechy, Panama, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Hong Kong.

 

Dlaczego warto przenieść firmę do Irlandii?

 

Kryptowaluty

Zarabianie na kryptowalutach wiąże się z zapłatą w Polsce 19% podatku dochodowego. Jednak inwestorzy chętnie zakładają firmy będące tak zwanym cash-boxem, w którym agregują zyski bez obowiązku ponoszenia kosztów podatkowych. Jest, to możliwe dzięki własności spółek offshore, które nie płacą podatku od zysku osiągniętego poza krajem gdzie są zarejestrowane.

 

Gdzie przenoszą się firmy z branży kryptowaluty: Anglia, Szkocja, Irlandia, Malta, Cypr, Panama, Wyspy Marshalla, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Hong Kong.

 

Transport do 3,5 tony

Możliwość rejestracji samochodów na spółki zagraniczne i parkowania ich w Polsce umożliwiło przedsiębiorcom z branży transportowej przeniesienie biznesu lub jego części do krajów gdzie zapłacą niższe podatki.

 

Gdzie przenoszą się firmy z branży transportowej: Anglia, Szkocja, Czechy, Litwa, Łotwa.

 

Doradztwo i consulting

Firmy oferujące usługi i dobra niematerialne szczególnie chętnie przenoszą się za granicę. Brak obowiązku posiadania zakładu na terenie Polski dodatkowo ułatwia przeniesienie takiej firmy do kraju o lepszym systemie podatkowym. Bardzo często firmy za granicą zakładane są przez osoby zajmujące się: doradztwem finansowym, doradztwem strategicznym, doradztwem marketingowym, usprawnianiem procesów sprzedażowych i obsługi klienta, coachingiem, motywacją, audytem, doradztwem personalnym i pokrewnymi dziedzinami wymagającymi specjalistycznej wiedzy.

 

Gdzie przenoszą się firmy z branży doradztwo i consulting: Anglia, Szkocja, Irlandia, Czechy.

 

Kup auto z Czech bez akcyzy i VAT, aż 30% taniej!

 

Platformy do e-handlu

Możliwość dystrybucji usług i towarów drogą internetową ułatwiła wielu przedsiębiorcom przeniesienie firmy za granicę. Szczególnie portale, na których można nabyć usługi bądź towary niematerialne, takie jak e-booki, szkolenia internetowe, dostęp do płatnych treści eksperckich, sprzedaż oprogramowania czy licencji, kluczy do gier i wielu podobnych.

 

Gdzie przenoszą się platformy e-handlowe: Anglia, Szkocja, Irlandia, Wyspa Man, Czechy, Delaware, Wyoming, Malta, Hong Kong, Zjednoczone Emiraty Arabskie

 

Istnieje bardzo wiele branż, które również emigrują do krajów o lepszym systemie prawnym i finansowym niż Polska. Najważniejszy jest fakt aby przed założeniem firmy za granicą przeanalizować dokładną sytuację firmy i inwestora, tak aby działać w zgodzie z polskimi i międzynarodowymi przepisami.

 

 

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

  • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
    Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
    W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

    W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

    Czytaj dalej
  • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
    Firma w Irlandii, działalność w Polsce
    Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

    Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

    Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
  • Wiedzę na temat firmy za granicą
  • Jak płacić mniejsze podatki
  • Gdzie ulokować zarobione pieniądze