Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Brexit: Firmy z Wielkiej Brytanii domagają się trzyletnie okresu przejściowego

Brexit: Firmy z Wielkiej Brytanii domagają się trzyletnie okresu przejściowego

Brexit
Brexit: Firmy z Wielkiej Brytanii domagają się trzyletnie okresu przejściowego
5 (100%) 1 oceniający

Ponad 100 brytyjskich firm wystosowało petycję do głównych negocjatorów w sprawie Brexitu,  aby podkreślić potrzebę pilnego postępu w rozmowach o separacji.

Pismo, skierowane do Sekretarza Stanu ds. Unii Europejskiej, Davida Davis’a, oraz głównego negocjatora UE Michela Barniera wystosowane przez Brytyjską Konfederację Przemysłu (CBI) podpisane zostało przez brytyjskie firmy współpracujące na co dzień z rodzimymi przedsiębiorcami jak i z firmami międzynarodowymi, które zapewniają miliony miejsc pracy w całej Unii Europejskiej.

Pomysł ma na celu, w dalszych etapach negocjacji między Wielką Brytanią a Unią Europejską, zapewnić klarowną sytuacji dla biznesu. Obecnie, po trzech turach brexitowych  negocjacji nie ma jasnego stanowiska w stosunku do tak ważnych kwestii jak dostęp do jednolitego rynku oraz wszelkich umów przejściowych. Wielką niewiadomą jest również los obywateli krajów unijnych na stałe mieszkających i pracujących w Wielkiej Brytanii.

W związku z obecną  sytuacją, niektóre firmy wstrzymują decyzje inwestycyjne, co ma wpływ na stabilność i zatrudnienie, zarówno na terenie Wielkiej Brytanii jak i krajów z nią współpracujących. W związku z tym, list wzywa pana Barniera i pana posła Davisa do „istotnego postępu”.

„Ciągła niepewność ma niekorzystny wpływ na związki zawodowe, pracowników, ich rodziny oraz firmy” – czytamy w liście

Przedsiębiorstwa w całej UE i Wielkiej Brytanii są zgodne – konieczna jest wprowadzenie trzyletniego okresu przejściowego.

„Prosimy, aby nadchodzące negocjacje zakończyły się sukcesem i konkretnymi odpowiedziami. Tak aby do końca roku sytuacja zarówno dla obywateli jak i przedsiębiorców była jasna” – piszą autorzy listu.

Firmy, które podpisały petycją to m.in: AON plc, BAM Nuttall, Manchester Airports Group i Jaguar Landrover Automotive plc.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze