Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

Admiral Tax i Sunseco walczą z wykluczeniem cyfrowym seniorów

Admiral Tax i Sunseco walczą z wykluczeniem cyfrowym seniorów

Z życia firmy
Admiral Tax i Sunseco walczą z wykluczeniem cyfrowym seniorów
4.8 (96%) 10 oceniających

W czerwcu do Fundacji HITA, działającej w zakresie społecznej aktywizacji osób starszych, trafiło 12 komputerów. Komputery podarowała fundacji polska-brytyjska firma księgowa Admiral Tax, a sprzęt nieodpłatnie przygotowała do użytku firma informatyczna Sunseco.

W akcję pod hasłem walki z wykluczeniem cyfrowym seniorów, wpisującą się w strategię społecznej odpowiedzialności biznesu Admiral Tax, zaangażował się krakowski oddział Admiral Tax oraz krakowska firma informatyczna Sunseco, która przed przekazaniem sprzętu fundacji dopilnowała, aby wszystkie komputery były zaopatrzone w niezbędne oprogramowanie.

„Admiral Tax to firma, która dba nie tylko o swoich klientów, ale i pracowników. Doceniani jesteśmy za swoją kreatywność i zaangażowanie. Wiedziałam więc, że mój pracodawca uzna pomysł wsparcia seniorów za interesujący. Rezultat przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Ale przede wszystkim nie musieliśmy w ogóle namawiać do współpracy Sunseco – sami nas mocno motywowali do działania” – mówi Małgorzata Kuwałek, Account & Office Senior  Manager w Admiral Tax i pomysłodawczyni projektu.

Choć obie firmy, Admiral Tax i Sunseco, współpracują od kilku lat, była to pierwsza wspólna akcja społeczna partnerów biznesowych.

„Gdy Gosia wspomniała o akcji, wyjaśniając jaki jest cel projektu, bez wahania zgodziliśmy się w nim uczestniczyć” – mówi Paweł Boruch, założyciel i dyrektor Sunseco. “To istotne, aby każdy miał możliwość korzystać z zasobów, jakie daje nam dzisiejsza technologia i nie ważne czy ma lat 15 czy 105” – dodaje Boruch.

Fundacja im. Heleny i Tadeusza Augustyn została założona we wrześniu  2015  roku przez Alicję Augustyn-Zielińską. Fundacja ma na celu prowadzenie wszechstronnej działalności w zakresie społecznej aktywizacji osób starszych, nieaktywnych zawodowo i „nie potrzebnych” oraz wspieranie osób niepełnosprawnych na rynku pracy poprzez prowadzenie inicjatyw umożliwiających integrację pokoleniową, dokształcanie, rozwijanie pasji  i zainteresowań.

Podziekowanie

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze