Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

5 powodów dla, których powinieneś założyć firmę w Wielkiej Brytanii przed Brexitem

5 powodów dla, których powinieneś założyć firmę w Wielkiej Brytanii przed Brexitem

5 powodów dla, których powinieneś założyć firmę w Wielkiej Brytanii przed Brexitem
5 (100%) 2 oceniających

Brexit to wielka szansa dla przedsiębiorców by działać jeszcze dalej od polskiego fiskusa, jednak nie ma co zostawiać decyzji na później, gdyż korzyści z przeniesienia firmy do Wielkiej Brytanii są na wyciągnięcie ręki już teraz! Poniżej przedstawiamy 5 argumentów, dla których powinieneś przenieść firmę na Wyspy jeszcze przed Brexitem.

 

1. Korzyści podatkowe

Pamiętaj, że kwestia kwoty wolnej od podatku i rozliczenia polskiego rezydenta podatkowego posiadającego spółkę w Wielkiej Brytanii nie zależy od traktatów unijnych tylko indywidualnych ustaleń między państwami. W tym wypadku między Królestwem Wielkiej Brytanii i Rzeczpospolitą Polską. Dlatego nie musisz czekać na zakończenie brexitu. Zacznij zarabiać na kwocie wolnej od podatku i niskich składkach ZUS już teraz. Wyłączenie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej ma zakończyć się w 2019 roku więc w tym czasie zdążysz zarobić 120 000 zł wolnych od podatku.

2. Ułatwiony przepływ kapitału ludzkiego 

Wielka Brytania zbudowała swoja potęgę na przedsiębiorczych ludziach w tym obywatelach Polski, czego dowodem są mało restrykcyjne przepisy migracyjne dotyczące naszych obywateli. Obecnie na Wyspach Brytyjskich przebywa blisko milion Polaków i blisko 90% z nich tak regularnie podatki. Theresa May zapewnia, że kolejnym krokiem będzie szczególna ochrona interesów uczciwie pracujących tam obywateli innych państw.

3. Ułatwiony dostęp do brytyjskiej emerytury

Standardowa brytyjska emerytura dla osób pobierających wynagrodzenie wynosi 3200 zł netto miesięcznie i jest gwarantowania niezależnie od przepisów unijnych. Taki stan rzeczy gwarantują indywidualne porozumienia między Państwami. Nie trać lat liczonych do brytyjskiej emerytury, warto rozpocząć płacenie składek na Wyspach jak najwcześniej. Tym bardziej, że Twoja emerytura może być wypłacana w funtach, niezależnie od sytuacji emerytalnej w Polsce. 

4. Ułatwione otwarcie konta w polskim banku

Otwarcie rachunku w polskim banku dla firmy brytyjskiej podlega uproszczonej procedurze związanej z długoletnimi, dobrymi relacjami gospodarczymi między Koroną Brytyjską a Polską. Polska jest członkiem zunifikowanego systemu potwierdzającego autentyczność dokumentów rejestrowych firmy wymaganych do otwarcia konta nie tylko z państwami Unii.

5. Ułatwiona rejestracja spółki

Wielka Brytania posiada jeden z najprostszych systemów rejestracji i rozliczeń firmy na świecie. Kontakt z urzędami i rozliczenie spółki odbywa się przez Internet. Takie podejście przyciągnęło miliony inwestorów z całego świata, niezależnie czy należeli do UE czy nie.

 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Komu opłaca się przenieść firmę do Wielkiej Brytanii

Załóż firmę w Szkocji, działaj legalnie w Polsce!

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Masz pytania lub spostrzeżenia?
NASI EKSPERCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ
PODZIELĄ SIĘ WIEDZĄ.

Komentarz FB

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są.*

Masz pytania?

Chcesz założyć biznes za granicą?

Najnowsze wpisy

 • Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  Polski biznes rozrywkowy przenosi się na Wyspy
  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz wprowadza relatywnie wysokie stawki podatkowe, naturalnym odruchem jest poszukiwanie takiego kraju, gdzie działalność biznesowa będzie łatwiejsza. (więcej…)

  W sytuacji, w której rodzime prawo nakłada na przedsiębiorcę dużą ilość obowiązków formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grozi mu licznymi sankcjami oraz...

  Czytaj dalej
 • Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Firma w Irlandii, działalność w Polsce
  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla niego przesłankę do poszukiwania bardziej przyjaznej dla prowadzenia biznesu jurysdykcji. Nie bez przyczyny osoby chcące nadal prowadzić działalność w Polsce, ale ograniczyć obciążenia skarbowe przenoszą firmy do Irlandii. (więcej…)

  Rosnące wymagania wobec polskiego przedsiębiorcy związane z uszczelnianiem systemu podatkowego, połączone z wciąż relatywnie wysokimi kwotami podatkowymi oraz niską kwotą wolną od podatku stanowią dla...

  Czytaj dalej

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze