Blog o optymalizacji podatkowej i finansach

 • rozszerzona kontrola krzyzowa blog admiral tax

  Rozszerzona kontrola krzyżowa, czyli co wolno fiskusowi?

  Od prawie roku obowiązuje nowelizacja prawa podatkowego, zwiększającego zakres uprawnień organów podatkowych. Dzięki niej możliwe jest przeprowadzanie tzw. kontroli krzyżowych w szerszym niż dotychczas zakresie. Głównym założeniem reformy ma być uszczelnienie systemu ściągania podatku VAT.

  Czytaj dalej
 •  
 • GettyImages-865799530

  Czy “Paradise Papers” wpłynie na Brexit?

  Lista dokumentów, które zostały ujawnione w tzw. aferze „Paradise Papers” może znacząco zaszkodzić wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że brytyjski rząd zacznie dokładnie przyglądać się rachunkom w spółkach offshore w rajach podatkowych. Czy słusznie?

  Czytaj dalej
 • Doing-Business-2018

  Pomimo Brexitu Wielka Brytania nadal w czołówce państw przyjaznych biznesowi

  Jak wynika z raportu Doing Business 2018 dotyczącego konkurencyjności państw przygotowanego przez Bank Światowy, Wielka Brytania znajduje się w pierwszej dziesiątce krajów na świecie, w których najłatwiej prowadzi się działalność gospodarczą i nawet widmo Brexitu nie wpłynęło na pozycję Zjednoczonego Królestwa, plasując je ponownie na siódmym miejscu.

  Czytaj dalej
 •  
 • Mity o firmie w rajufb admiral tax

  Polskie mity na temat rajów podatkowych

  Zbyt wysokie podatki lub zbyt rozbudowane i skomplikowane przepisy podatkowe (a często obie te rzeczy naraz) obowiązujące na terenie konkretnego kraju, często skłaniają przedsiębiorców do poszukiwania bardziej przyjaznej dla biznesu jurysdykcji. Zdarza się, że w takiej sytuacji ich wzrok pada na tzw. „raje podatkowe”.

  Czytaj dalej
 • GettyImages-458503846

  “Paradise Papers” – dlaczego brytyjska królowa inwestuje na Kajmanach?

  Niemiecki dziennik Süddeutsche Zeitung ujawnia kolejną po „Panama Papers” listę bogatych i wpływowych ludzi z całego świata, którzy transferują pieniądze do rajów podatkowych.  Według “Paradise Papers” wśród znanych polityków i celebrytów korzystających z inwestycji w spółki offshore są także najwięksi światowi przywódcy, w tym brytyjska królowa Elżbieta II. Księstwo Lancaster, które zajmuje się finansami i

  Czytaj dalej
26

STREFA WIEDZY

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami związanymi z prowadzeniem firmy w Anglii. Zarówno Klienci naszej firmy, jak i przedsiębiorcy zastanawiający się nad przeniesieniem firmy do Anglii znajdą tutaj szereg przydatnych informacji natury księgowej, prawnej i organizacyjnej.

PRZEJDŹ DO FAQ
Newsletter
CO ZYSKUJESZ?
 • Wiedzę na temat firmy za granicą
 • Jak płacić mniejsze podatki
 • Gdzie ulokować zarobione pieniądze